شگرد کثیف مرد کلاهبردار در پوشش مدیرعامل کارخانه+ تصویر متهم را شناسایی کنید

شگرد کثیف مرد کلاهبردار در پوشش مدیرعامل کارخانه+ تصویر متهم را شناسایی کنید
اخبارنوین: دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است .

به گزارش اخبارنوین، ساعت 15:00 مورخه 18/08/1396 ، مأمورین کلانتری 168 مشیریه در حین گشت زنی متوجه درگیری راننده یک دستگاه خودرو تاکسی با فردی شدند که قصد داشت تا با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شود .
راننده تاکسی با مشاهده مأمورین به آنها اعلام داشت که این شخص مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومان از وی گرفته و اکنون قصد فرار دارد که بلافاصله مأمورین این شخص را دستگیر کردند  .
این شخص در اظهارات اولیه به مأمورین گفت: این آقا ( راننده ) با من دوست است و این مبلغ پول را به عنوان قرض به من داده اما حالا پشیمان شده و به دروغ عنوان می کند که او رافریب دادم .
پرونده در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
اظهارات شاکی پرونده :
شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " سه روز قبل این آقا ( متهم ) را به عنوان مسافر دربست از اسلامشهر و به مقصد ابتدای باغ فیض سوار ماشین کردم ؛ طی مسیر این شخص مدعی شد که مدیر عامل یک شرکت است و چندین شرکت زیر مجموعه ی شرکت ایشان می باشد و یکی دفاتر نمایندگی شرکتش نیز در رباط کریم قرار دارد ؛ این شخص در طی مسیر ، مدام با تلفن صحبت می کرد و پشت تلفن می گفت : " خانم هرکس شرکت آمد و نیازمند بود ، از یک تا بیست میلیون تومان به او کمک کنید " و در ادامه ی صحبت هایش ، درباره معاملات میلیاردی صحبت می کرد . زمانیکه سر صحبت را با وی باز کردم ، او مدعی شد که می تواند مرا به عنوان راننده شخصی اش استخدام کند اما می بایست قبل از آن هزینه بیمه را پرداخت نمایم تا او ماشین شرکت را به من تحویل دهد " .
شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در مورخه 18/08/1396 با این شخص قرار ملاقات گذاشتم ؛ زمانیکه این شخص در محل قرار حاضر شد ، مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومانِ درخواستی اش را به او تحویل دادم . پس از پرداخت پول ، این شخص مدعی شد که تا دقایقی دیگر یک دستگاه خودرو پرادو را تحویل من خواهد داد ؛ در طول زمانیکه به همراه این شخص منتظر آمدن خودرو پرادو ادعایی او بودیم ، در یک لحظه متوجه شدم که او قصد دارد تا با یک پیک موتوری از محل متواری شود که مانع کارش شدم ؛ این شخص در کمال خونسردی عنوان داشت که تا دقایقی دیگر ماشین خواهد آمد اما من مانع رفتنش شدم و در ادامه از مردم درخواست کمک کردم که با حضور مأمورین در محل ، او دستگیر شد .
شناسایی متهم سابقه دار :
در بررسی سوابق متهم پرونده به نام "اسماعیل . ک" ( متولد 1344 ) که در اظهارات اولیه منکر هرگونه کلاهبرداری شده بود ، وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبردرای که بارها دستگیر و روانه زندان شده ، شناسایی شد .
در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، مشخص شد که "اسماعیل . ک" تحت عنوان مدیرعامل شرکت های بازرگانی و به بهانه استخدام افراد با حقوق ماهیانه 3 میلیون تومان همراه با بیمه و دیگر مزایا ، اقدام به کلاهبرداری از آنها نموده و به بهانه پرداخت حق بیمه از سوی متقاضیانِ استخدام ، مبالغی را از 500 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان از آنها دریافت نموده است .
سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به اخبارنوین گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی دقیق متهم از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان ، متهم به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به کلاهبرداری از این افراد اعتراف کرد .
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر عنوان داشت : با اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری های مشابه ، شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه نمایند .

تگ های مطلب :

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen