کشتمش چون ظرف ها را نشست/ قتل در برج های دوقلو المپیک

کشتمش چون ظرف ها را نشست/ قتل در برج های دوقلو المپیک
اخبارنوین: ساعت 22:00 مورخه هشتم دی ماه وقوع یک درگیری منجر به جنایت در برج های دوقلوی در حال ساخت میدان المپیک به کلانتری 141 شهرک گلستان اعلام شد .  
با حضور مأمورین کلانتری و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که یکی از کارگران تأسیساتی ساختمان به نام مسلم ( 38 ساله ) طی یک نزاع و درگیری دسته جمعی در اتاقک نگهبانی ( استراحت ) کارگران ، از ناحیه کمر و سینه مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته و به قتل رسیده است .
پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
شناسایی قاتل :
کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از چهار کارگر ساختمانی که در نزاع و درگیری مشارکت و حضور داشتند پرداخته و موفق به شناسایی یکی دیگر از کارگران ساختمانی به هویت "مصطفی . چ" ( 26 ساله ) به عنوان قاتل متواری شدند .
انگیزه جنایت :
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت ( دیگر افراد حاضر در نزاع و درگیری منجر به جنایت ) اطلاع پیدا کردند که نزاع و درگیری به خاطر تمیز کردن ظرف های تهیه غذا آغاز شده است !!
شاهدان صحنه جنایت در اظهارات مشابهی عنوان داشتند : " مصطفی قصد درست کردن غذا برای شب را داشت ؛ از ما درخواست کرد تا ظرف ها را شسته و برایش بیاوریم اما آنروز نوبت مصطفی بود تا غذا درست کند و می بایستی که خودش ظرف های غذا را تمیز کند ؛ به همین علت کسی به کمکش نرفت . مصطفی به سراغ کوچک ترین نفر حاضر در اتاقک نگهبانی ( اتاقک استراحت ) به نام عباس ( 17 ساله ) رفت تا او را مجبور به شستن ظرف ها کند اما عباس نیز حاضر به شستن ظرف ها نشد و همین موضوع باعث آغاز درگیری مصطفی با او شد ؛ ما که شاهد موضوع بودیم ، به طرفداری از عباس پرداختیم و همین باعث شدت پیدا کردن درگیری شد بگونه ای که مصطفی اقدام به برداشتن چاقو کرد " .
شاهدان صحنه جنایت در خصوص نحوه ارتکاب جنایت عنوان داشتند : " مقتول ( مسلم ) فامیل عباس بود و بیشترین درگیری با مصطفی - به قصد طرفداری از عباس - از طرف مسلم صورت گرفت ؛ به همین علت زمانیکه مصطفی دست به چاقو شد ، مستقیم به سراغ مسلم رفت و چند ضربه چاقو به او زد ؛ پس از آن با تهدید چاقو از ساختمان خارج شد و به سرعت از محل فرار کرد " .
شناسایی و دستگیری قاتل :
در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم پس از فرار از محل جنایت ، تهران را به محل ناشناسی ترک نموده و به محل سکونت خانواده اش در شهرستان نیز مراجعتی نداشته است .
تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه مصطفی در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا سرانجام اطلاع پیدا کردند که مصطفی با هویت مجعول "احمد حیدری" و به قصد ترک اعتیاد مصرف شیشه به یک کمپ ترک اعتیاد در شهر شیراز رفته است  ؛ بلافاصله هماهنگی های لازم با بازپرس پرونده انجام و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به استان فارس – شهر شیراز اعزام شده و ضمن هماهنگی با قاضی درخشان ، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی شیراز ، متهم پرونده در یکی از کمپ های ترک اعتیاد شهر شیراز دستگیر و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مسلم اعتراف کرد .
اظهارات متهم :
متهم در اعترافات خود عنوان داشت که پس از جنایت به سرعت از تهران خارج و به شهرهای جنوب کشور رفته است ؛ مدتی را به صورت کارتن خواب و بلامکان در اهواز سپری کرده و طی همین مدت به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا است ؛ پس از آن به شیراز رفته و در آنجا با سرقت از ساختمان های نیمه ساز ، هزینه ی مصرف موادمخدر خود را تأمین می کرده تا نهایتا به قصد  ترک مصرف شیشه به کمپ ترک اعتیاد رفته و در آنجا با هویت مجعول احمد حیدری بستری و سرانجام دستگیر می شود .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گرفت : متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .


تگ های مطلب :

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen