درخواست شرم آور مرد طلبكار در مورد اعضاي خانواده مرد بدهكار، منجر به قتلش شد

درخواست شرم آور مرد طلبكار در مورد اعضاي خانواده مرد بدهكار، منجر به قتلش شد

اخبارنوين: فردی که به جای پس دادن طلب یک میلیونی دوستش، وی را با شلیک گلوله از پای درآورده بود سرانجام پس از گذشت 60 روز به قتل اعتراف کرد. گفتني است كه متهم با اعتراف به قتل در اظهاراتي شوكه آور مدعي شده است مقتول گفته حالا كه پول نداري بايد شرفت را زير پا بگذاري و... !

ساعت 23:30 مورخه 29 مهر 1396 ماموران کلانتری 130 نازی آباد در حین گشت زنی در خیابان بهمن یار، خیابان آموزگار به یک دستگاه خودرو 206 نوک مدادی که راننده آن ظاهرا در پشت فرمان در حالت استراحت بود نزدیک شدند.

در مراجعه به راننده خودرو متوجه شدند که این شخص بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد در دادسراي جنايي تهران، پرونده پس از انجام هماهنگي هاي قضايي آن، جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم با حضور در صحنه جنایت، ضمن بررسی اسناد و مدارک بدست آمده از مقتول موفق به شناسایی هویت وی به نام فرشيد شدند که در بازار پارچه فروشان دارای مغازه بوده و محل کشف جسد وی نیز دقیقا در ابتدای کوچه منتهی به محل سکونتش برادرش قرار داشت.

با شناسایی هویت مقتول، تحقیقات جهت شناسایی عامل جنایت وارد مرحله جدیدی شد.

کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی یکی از دوستان مقتول به نام ماهان 32 ساله شدند که بنا بر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده فرشيد جهت پیگیری طلب مالی اش به وی مراجعه نماید.

با شناسایی محل سکونت ماهان در منطقه نازی آباد، کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که محل سکونت ماهان در فاصله نزدیکی از محل کشف خودرو 206 مقتول قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات پلیسی از ماهان در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

ماهان در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بدهکاری به مقتول و حتی ملاقات با وی در شب جنایت شد اما در ادامه تحقیقات و با ارائه مدارک از سوی کارآگاهان اعتراف کرد که در شب جنایت با مقتول ملاقات داشته اما کماکان منکر هر گونه اطلاع از جنایت شد.

با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده و همچنین وجود برخی تناقضات در اظهارات مرتضی، هماهنگی های لازم با بازپرس پرونده انجام و سرانجام ماهان در مورخ 10 آبان 1396 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد اما وی کماکان منکر هرگونه ارتکاب جنایت یا اطلاع از آن بود.

سرانجام با تحقیقات شبانه روزی و ارائه مدارک از سوی کارآگاهان، ماهان در مورخه 18 دی 1396 لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش عنوان داشت: چندی پیش به واسطه ورشکستگی مالی، مبلغی در حدود یک میلیون تومان را از مقتول قرض کردم تا بتوانم خودروی سواری ام را تعمیرات اساسی کرده و با آن مسافرکشی کنم. با این پول توانستم خودروی شخصی ام را تعمیر اساسی کرده اما در فاصله کوتاهی پس از آن تصادف شدیدی کردم بگونه ای که دیگر امکان مسافرکشی با ماشین را نیز نداشتم ؛ در چنین شرایطی هر بار فرشيد نیز پیگیری طلب پول خودش را می کرد و شرایط بسیار سختی را جهت گرفتن پولش ایجاد کرده بود بگونه ای که از من خواسته هاي نامعقول و شرم آوري داشت. او از من مي خواست غيرت و شرفم را زير پا بگذارم و....

متهم در ادامه مي گويد: شب جنایت در حالیکه فرشيد جهت گرفتن پولش به در خانه ما آمده بود ، با اسلحه ای که از چند سال پیش تهیه کرده بودم به سراغش رفتم؛ سوار ماشین فرشيد شدم ؛ از او درخواست مهلت کردم اما او شرایط باز هم به صحبت هاي شنيع ش ادامه داد و من دیگر تصمیم به کشتن او گرفتم؛ از او درخواست کردم تا حرکت کند؛ پس از دور شدن از خانه، ناگهان اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و به سمت فرشيد شلیک کردم؛ به سرعت از ماشین خارج شده ، اسلحه را داخل سطل آشغال انداخته و به سرعت به خانه برگشتم.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen