برنج فروش قاتل به دو سال ممنوعيت از رانندگي محكوم شد

برنج فروش قاتل به دو سال ممنوعيت از رانندگي محكوم شد

خرداد ماه سال جاري بود که ماموران انتظامی موفق شدند در شمال ایران و در حالیکه متهم شان در یک مزرعه پنهانی زندگي می کرد او را بازداشت کنند. متهم سال گذشته با یک وانت مزدا و در حالیکه قصد فرار از طلب کارهایش را داشت مردی را زیر گرفته است. او هفته جاري در دادگاه محاكمه شد و در انتها با راي قضات عاليرتبه شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران به زندان و دو سال محروميت از رانندگي محكوم شد.

روزیکم بهمن ماه سال گذشته بود که خبر کشته شدن مرد جوانی در خیابان سراج به ماموران کلانتری و بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. سپس بازپرس كشيك قتل پايتخت و تیم جنایی برای تحقیق دراین باره راهی محل حادثه شدند.

یکی از شاهدان ماجرا به افسر بازجوي پرونده می گوید: سال گذشته حدود دومیلیون تومان به مرد برنج فروش پول دادم تا برایم برنج بیاورد، او قرار بود یک هفته‌ای برنج را تحویل دهد که این یک هفته شد یک سال و خبری از برنج نشد. به غیر از من، مقتول هم 900 هزار تومان به متهم داده بود تا برایش برنج بیاورد اما برای او هم برنج نیاورد. در این مدت چندین بار به سراغ مرد برنج فروش رفتیم تا پولمان را پس بگیریم اما او هر بار با وعده‌هایش فریب‌مان می‌داد. تا اینکه روز حادثه یکی از دوستانم تماس گرفت و گفت با اودرخیابان سراج قرار گذاشته است. با اطلاع از این ماجرا به همراه مقتول و پسرم و یکی از آشنایانمان به سراغ مرد برنج فروش رفتیم اما او با دیدن ما سوارماشینش شد تا فرار کند و محمد مقابل خودروی او ایستاده بود تا مانع فرارش شود برنج فروش بیرحم اما توجهی به محمد نکرد و ماشین را به حرکت درآورد و پس از زیر گرفتن ش، فرار کرد.

با کشف این سرنخ‌ها محل زندگی متهم در یکی ازروستاهای شمال به دست آمد و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با دریافت نیابت قضایی راهی روستای مورد نظر شده و مرد جوان را با هزار زور و زحمت دستگیرکردند چراکه او از حضور پلیس با خبر شده بود و به هر طریقی می کوشید تا از مهلکه فرار کند در حالیکه پس از دستگیری مدعی شد از ماجرای قتل بی اطلاع بوده است. او پس از انتقال به شعبه بازپرسی گفت: آن روز واقعه در پی اختلاف‌های مالی با هم درگیرشدیم و من برای نجات جانم سوار ماشین شده و فرار کردم. زمانی که داشتم فرار می‌کردم به قدری اضطراب داشتم که اصلا متوجه نشدم با محمد برخورد کرده ام.

بازپرس پرونده با توجه به این اظهارات متهم، دستور انتقال او به بازداشتگاه و ادامه تحقیقات برای رفع ابهام‌های موجود درپرونده را صادر کرد. با توجه به انجام بازسازی صحنه و صدور گواهي پزشكي قانوني در زمينه علت فوت بالاخره پرونده به دادگاه فرستاده شد و متهم هفته جاري در شعبه هشتم دادگاه به رياست قاضي حشمت الله توكلي و مستشاري قاضي محمدي پاي ميز محاكمه ايستاد.

متهم در حالي ادعا مي كرد كه از كار خود پشيمان است گفت هيچ متوجه نشدم كه كسي جلوي من ايستاده است و از خانواده مقتول نيز درخواست گذشت دارم. در ادامه جلسه اولياي دم براي متهم درخواست قصاص كردند و ختميت جلسه اعلام شد. در انتها قضات وارد شور شدند و براي متهم به اتهام قتل شبه عمدي پنج سال زندان، يك ديه كامل مرد مسلمان، محروميت از رانندگي به مدت دو سال و همچنين دو سال تبعيد به شهرستاني دوردست راي دادند.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen