قرارداد 70 میلیون دلاری مالزی با شرکت آمریکایی برای هواپیمای گمشده

قرارداد 70 میلیون دلاری مالزی با شرکت آمریکایی برای هواپیمای گمشده
اخبارنوین: دولت مالزی قراردادی به ارزش 70 میلیون دلار را با یک شرکت آمریکایی برای پیدا کردن اثری از هواپیمای گمشده ام اچ 370 که دو تبعه ایران نیز از سرنشینان آن بودند، امضا کرد.

بر اساس این قرار داد مالزی حداکثر تا سه ماه پس از زمان شروع عملیات جستجو، در صورت پیدا شدن نشانه ای از هواپیمایی که یافتن آن مدتهاست به معما تبدیل شده و یا جعبه سیاه آن، تا سقف ۷۰ میلیون دلار به این شرکت پرداخت خواهد کرد.
'لیوتونگ لی' وزیر حمل و نقل مالزی در یک کنفرانس مطبوعاتی در این زمینه گفت: ماموریت اصلی این شرکت شناسایی محل دقیق لاشه هواپیما یا یافتن ضبط کننده صدا یا ضبط کننده اطلاعات پرواز (FDR) هواپیمای گمشده مالزی است.
بر اساس این قرار داد اگر پیمانکار بتواند حداکثر تا سه ماه از زمان شروع عملیات جستجو، هواپیمای مفقود شده ام اچ ۳۷۰ را در جنوب اقیانوس هند پیدا کند، مبلغ 25 میلیون دلار و اگر خارج از این حوزه موفق به پیدا کردن بخش های مورد نظر هواپیما شود 70 میلیون دلار دریافت خواهد کرد.
لیوتونگ لی همچنین با بیان اینکه ' اکنون کشتی تحقیقاتی درمسیر خود به سمت اقیانوس هند درحرکت است.' ابراز امیدواری کرد: پس از چهار سال پاسخی برای این حادثه ناگوار به دست آید
رسانه های مالزیایی پیشتر گزارش دادند که دولت این کشور موافقت کرده تا اگر شرکت امریکایی صرفا در صورتی که اثری از لاشه هواپیما پیدا کند ، پول دریافت خواهدکرد.
کشتی پیشرفته جستجوگرآمریکایی با نام ' ابدیت اقیانوس' 65 خدمه دارد که دو نماینده از نیروی دریایی مالزی نیزدرآن حضوردارند و عملیات جستجو رسما از روز17 ژانویه(27 دی ماه) آغاز خواهد شد.
پرواز هواپیمایی مالزی که در 8 مارس ۲۰۱۴ (اسفند ۱۳۹۲) با ۲۳۹ سرنشین که دو نفر از آنها ایرانی بودند، ساعتی پس از ترک فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن ناپدید شد و تلاش‌های حدود ۳۰ کشور دنیا برای یافتن بقایا یا ردی از این بوئینگ ۷۷۷ تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
حدود یک سال پیش استرالیا، چین و مالزی پس از اقدامات گسترده اما ناموفق و صرف حدود 116 میلیون دلار اعلام کردند که به عملیات جستجوی این هواپیما پایان دادند.
'ابدیت اقیانوس'، یک کشتی تحقیقاتی برای پروژه یافتن لاشه هواپیما درنظر گرفته است که انتظار می رود روزانه تا یک هزار و 200 کیلومتر مربع را جستجو کند
منبع:ایرنا


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen