اين مرد طي يك سال دو دوستش را كشت| او براي دومين بار نيز به قصاص محكوم شد

اين مرد طي يك سال دو دوستش را كشت| او براي دومين بار نيز به قصاص محكوم شد

اخبارنوين: مردی که در عرض یک سال، به خاطر یک دستگاه اسپیکر و در هواخواهی از دوستش، مرتکب دو قتل شده بود در حالی برای دومين بار به قصاص محكوم شد که پیش از این دیوان عالی کشور یکی از احکام قصاص او را تائید کرده بود.

به گزارش اخبارنوين، 23 بهمن 91 نزاع دونفره در بزرگراه آزادگان تهران به قتل كاوه 30 ساله منجر شد. یکی از شاهدان حادثه به ماموران گفت: آن روز با موتورم به بزرگراه رفته بودم که متوجه درگیری دو نفر از اهالی محل به نام‌های كمال و كاوه شدم. خودم را به آنها رساندم اما كمال با چاقو ضربه‌ای به كاوه زد و متواری شد. با ثبت این اظهارات، دستگیری كمال به جریان افتاد اما او به طرز مرموزی ناپدید شد.

جست‌وجوها حدود یک سال بی‌نتیجه ماند تا این که مردی با مراجعه به آگاهی از ناپدید شدن پسرش سامان خبر داد و گفت: سامان برای تفریح با یکی از دوستانش به نام داوود بیرون رفته بود. من به او مشکوکم. داوود به کلانتری احضار شد و گفت: با سامان سوار خودرو شدیم و به افسریه رفتیم اما همین که در ترافیک گیر کردیم، یکی از دوستانم به نام احمد که قبلا با هم خرده‌حساب داشتیم با کمک مردی غریبه به ما حمله‌ور شدند و مرد غریبه با چاقو سامان را زخمی کرد. من او را به بیمارستان رساندم اما از ترس گیر افتادن، متواری شدم.

با انجام چهره‌نگاری مشخص شد قاتل سامان نیز همان كمال است که از یک سال پیش تحت تعقیب پلیس قرار دارد. با کشف این سرنخ، مخفیگاه كمال در ساوجبلاغ لو رفت و او دستگیر شد. مرد 28 ساله در جلسه دادگاه به هر دو قتل اعتراف کرد و با درخواست اولیای دم به دو بار قصاص محکوم شد. دیوان عالی کشور حکم قصاص به جرم قتل سامان را تائید کرد اما پرونده را برای اخذ درخواست فرزند صغیر مقتول، به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران برگرداند.

متهم چندي پيش از زندان به دادگاه منتقل شد و در جلسه اي كه در شعبه دوم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي زالي و مستشار قاضي اسلامي برگزار شده بود پاي ميز محاكمه ايستاد و در حاليكه در برابر درخواست قصاص اولیای دم بود گفت: سال 91، یکی از دوستانم به نام محمد، اسپیکرش را به من قرض داده بود اما پس از توقیف شدن ماشینم، نتوانستم اسپیکر را بموقع به او پس بدهم. یک روز قبل از قتل، محمد همراه كاوه به محل کارم آمدند و فحاشی کردند. روز بعد، برای انجام کاری به بزرگراه آزادگان رفته بودم که كاوه را دیدم. با هم درگیر شدیم. اول با مشت ضربه‌ای وارد کردم. او دستش را به سمت پهلویش برد. فکر کردم می‌خواهد چاقو دربیاورد برای همین با چاقویم ضربه‌ای به او زدم. وقتی دیدم غرق خون است، فرار کردم.

متهم درباره قتل دوم نیز گفت: یک سال متواری بودم تا این که 10 اسفند 92، همراه دوستم کریم به افسریه رفتیم. آنجا احمد با دو نفر دعوایش شد و من به هواخواهی از او با چاقو ضربه‌ای وارد کردم و متواری شدم. چند روز بعد هم دستگیرم کردند. قضات در انتهاي رسيدگي به اين پرونده متهم به قتل را براي بار دوم و اين بار در اين پرونده نيز به قصاص محكوم كردند.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen