سعيده را به خانه بردم و در حاليكه مشروب خورده بودم با ...

سعيده را به خانه بردم و در حاليكه مشروب خورده بودم با ...
مردي كه همسرش را با بالش خفه كرده بود ديروز صبح براي آخرين بار در شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي عبداللهي محاكمه شد در حاليكه توانسته بود از اولياي دم مقتول رضايت بگيرد. در انتها با راي قضات متهم به چهار سال حبس محكوم شد.

جلیل ۴۲ ساله عصر بیست و پنجم دی ماه ۹۳ همسر سابقش به نام سعیده را در خانه اش در حوالی میدان امامت خفه کرد و با باز گذاشتن شیرهای گاز خانه دست به خودکشی زد اما معجزه آسا زنده ماند. وی براي اولين بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللی و با حضور دو مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای آن جلسه پدر و مادر سعیده در جایگاه ویژه ایستادند و برای داماد سابقشان حکم قصاص خواستند.

وقتی جلیل در جایگاه ویژه ایستاد ،گفت: من و همسرم از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم. به دنیا آمدن پسرمان هم اوضاع را بدتر کرد. پسرمان آرش ۳ ساله بود که سعیده غیابی از من جدا شد و حضانت فرزندمان را به عهده گرفت. در این مدت بارها از او خواسته بودم تا سرزندگی برگردد اما قبول نمی کرد تا اینکه آرش ۷ساله شد و ما به دادگاه رفتیم تا دادگاه درباره حضانت او تصمیم بگیرد. وقتی سعیده را در دادگاه دیدم به او گفتم هنوز او را دوست دارم و می خواهم با او زندگی کند. از آن روز به بعد ارتباط ما بار دیگر با هم اغاز شد.

وی در تشریح جزییات درگیری مرگبار گفت: آن روز سعیده را به خانه ام دعوت کردم تا با او صحبت کنم. مشروب خورده و مست بودم که به او گفتم بهتر است بار دیگر با هم ازدواج کنیم اما قبول نکرد. او گفت بار دیگر حضانت پسرمان را به عهده می گیرد و دیگر اجازه نمی هد او را ببینم. سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. می خواستم او را کتک بزنم که فرار کرد وپایش روی سنگ آشپزخانه لیز خورد و به زمین افتاد. من همان موقع بالشتی راروی صورتش گذاشتم و به او گفتم کشتن او برایم راحت است اما بعد از چند دقیقه که بالشت را از روی صورتش برداشتم متوجه شدم نفس نمی کشد.

این متهم که اشک می ریخت گفت: شوکه شده بودم. به همین خاطر شیر گاز خانه را باز گذاشتم تا به زندگی ام پایان دهم. فقط با خواهرم تماس گرفتم و به او گفتم از پسرم مراقبت کند. من خوابیدم و وقتی به هوش آمدم که روز تخت بیمارستان بودم.

من واقعا از قتل همسرم پشیمانم و از خانواده اش می خواهم به خاطر پسرم که حالا ۹ ساله است مرا ببخشند یا زودتر اعدامم کنند. من دیگر تحمل این زندگی را ندارم.

پدر و مادر سعیده که حضانت نوه شان را بر عهده دارند به قضات گفتند: آرش پدرش را قاتل مادرش می داند و از او می ترسد و نمی خواهد هیچ وقت با پدرش زندگی کند. به همین خاطر حاضر به گذشت نیستیم. در پایان آن جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به اتهام قتل عمدي همسرش به قصاص نفس محكوم كردند اما اين تمامي ماجرا نبود و وقتي كه اولياي دم قصد داشتند او را اعدام كنند قاتل توانست با جلب رضايت آنها از مجازات قصاص از طناب دار رهايي پيدا كند. ديروز صبح متهم براي آخرين بار در شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران حضور يافت و زمانيكه در برابر قاضي عبداللهي قرار گرفت از كرده خود ابراز پشيماني كرد كه در انتها قضات وارد شور شدند و متهم را از جنبه عمومي جرم و براي اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامي به چهار سال حبس محكوم كردند.


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen