سارق سابقه دار در ايام مرخصي اش از زندان مردي را كشت

سارق سابقه دار در ايام مرخصي اش از زندان مردي را كشت
پرونده قتل مردي كه به دست سارق سابقه دار با سه گلوله كشته شده بود ديروز صبح در شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران دوباره رسيدگي شد در حاليكه متهم موفق شده بود از اولياي دم رضايت بگيرد. گفتني است كه متهم اين پرونده در ايام مرخصي از زندان دست به چنين جنايتي زده بود.
رسيدگي به اين پرونده از آن روزي آغاز شد كه اعلام شليك گلوله به كلانتري مسعوديه اعلام شد و ماموران كلانتري سريعا به محل اعلامي اعزام شدند. در محل وقوع جنايت مردي جوان با چند گلوله كشته شده بود و سريعا پس از اين بازپرس كشيك قتل پايتخت نيز به محل اعلامي رفت. مشخص شد دقايقي قبل مردي با سه گلوله مقتول را به هويت هادي كشته  و از محل گريخته است. پس از اين سريعا تيم جنايي در صحنه حاضر شده و تحقيقات خود را در حضور بازپرس كشيك قتل آغاز كردند. همه چيز نشان از يك جنايت با انگيزه انتقام گيري داشت. به زودي تحقيقات تمام و مشخص شد كه قاتل مرد سابقه داري به هويت رسول بوده است كه چندي پيش با ارتكاب سرقت هاي مسلحانه روانه زندان شده است و اين جنايت را نيز در ايام مرخصي خود از زندان انجام داده است.
به اين ترتيب سريعا ماموران به محل آدرس رسول رفته و او را بازداشت كردند كه او مدعي مي شود امسال از زندان مرخصي گرفتم و بيرون آمدم تا بتوانم كارهايم را درست كنم بلكه بتوانم از زندن رهايي پيدا كنم. در يك آژانس هوايي با هادي آشنا شدم و او به من قول داد كه كارهايم را رديف مي كند و حتي از من پول گرفت. به همين دليل مدتي خيالم آسوده بود تا اينكه متوجه شدم او فقط ادعاي نفوذ كرده است و هيچ كدام از صحبت هايش حقيقت نداشته. به همين دليل دم در خانه اش رفتم و وقتي او را ديدم با او دعوايم شد كه نتيجتا با اسلحه اي كه داشتم سه تير به او شليك كرده و از محل متواري شدم.
به اين ترتيب پرونده با انجام بازسازي صحنه و تكميل تمامي مدارك به دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد. در شعبه چهارم دادگاه كيفري به رياست قاضي عبداللهي متهم حضور يافت و در دفاع از عمل خود همان صحبت هاي گذشته را كرد در حاليكه تمامي شهود نيز ديده بودند كه او شليك هايي را به سمت مقتول انجام داده است.
در انتهاي آن جلسه قضات شعبه چهارم متهم را به قصاص محكوم كردند كه اين متهم النهايه موفق شد از خانواده مقتول رضايت بگيرد و به اين صورت از قصاص نجات پيدا كند. ديروز صبح بود كه متهم براي بار آخر به شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران آورده شده بود. وقتي قضات متهم را محاكمه كردند با توجه به اينكه او در زمان آزادي از زندان جرم مرتكب شده بود او را علاوه بر حبس به مدت شش سال، به 74 ضربه شلاق محكوم كردند و در نهايت به دليل نگهداري غيرقانوني اسلحه متهم به شش ماه حبس محكوم شد.  


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen