50 سوگند براي تبرئه از قتل سوگند كوچولو| قاتل تبرئه شد

50 سوگند براي تبرئه از قتل سوگند كوچولو| قاتل تبرئه شد

اخبارنوين: ناپدری که به اتهام قتل کودک به قصاص محکوم شده بود در نهايت با لوث شدن پرونده توانست حكم تبرئه خود را از اتهام قتل سوگند كوچولو بگيرد


ناپدری که به اتهام خوراندن قرص‌های مخدر به دخترخوانده یک ساله‌اش سوگند» به قصاص محکوم شده بود، همزمان با نقض حکم قصاص در دیوانعالی کشور، برای دومین بار در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر پای میز محاکمه ایستاد اما از آنجايي كه دلايل در پرونده براي متهم كردن او به حد كافي نبود، قضات دادگاه صدور راي نهایی را به اجرای مراسم قسامه موکول کردند و النهايه متهم توانست با 50 سوگند از قصاص رهايي پيدا كند.


براساس اوراق پرونده، شامگاه 25 مرداد 89 در پی مرگ سوگند» کوچولو در بیمارستان نظرآباد، مادر داغدار دخترک با مراجعه به پلیس و تسلیم شکایتی، شوهردومش را عامل قتل دخترش معرفی کرد. بنابراین کارآگاهان ناپدری سوگند کوچولو را بازداشت  کردند وتحت بازجویی قراردادند. همزمان با شروع تحقیقات، پزشکی قانونی علت مرگ دختربچه را مصرف قرص‌های مخدراعلام کرد.


ضمن اینکه آثار کبودی روی گردن کودک نشان می‌داد او بشدت کتک خورده و شکنجه شده است بدین‌ترتیب فریبرز 32 ساله به اتهام قتل فرزندخوانده‌اش، در سال 92در دادگاه کیفری استان البرز محاکمه و به جرم قتل به قصاص محکوم شد. اما قضات دیوانعالی کشور پس از بررسی‌ها، این حکم را تأیید نکردند. بنابراین پس ازنقص حکم قصاص، چندي پيش ناپدری که به تازگی با قید وثیقه آزاد شده بود در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر و با حضور دو قاضی مستشار- یزدان پورو خنک دار- پای میز محاکمه ایستاد.


به گزارش اخبارنوين، در آغاز آن جلسه پس از بیان کیفرخواست توسط نماینده دادستان، مادر سوگند کوچولو در جایگاه ایستاد واز قضات خواست قاتل فرزندش هرچه زودتر به اشد مجازات محکوم شود. قضات نیز از وی خواستند تا سه ماه دیگر پنجاه شاهد را به دادگاه بیاورد تا با اجرای مراسم قسامه، قتل دختربچه توسط ناپدری‌اش را تأیید کنند تا قضات دادگاه درباره متهم تصمیم بگیرند. سپس متهم در برابر دادرسان ایستاد و گفت: من سوگند را نکشتم و از اینکه مواد مخدرخورده و مرده خبری ندارم. شب حادثه من همراه با سوگند برای رساندن مادرزنم به خانه‌اش رفتم وموقع برگشت برای خریدن آبمیوه مقابل یک مغازه ایستادم و برای سوگند هم یک شیر موز خریدم ولی وقتی به خودرو برگشتم دیدم که سوگند بیهوش شده واصلاً حالش خوب نیست. همان موقع سعی کردم با تنفس مصنوعی نجاتش بدهم اما حالش بهم خورد. من که بشدت ترسیده بودم به همان مغازه برگشتم و از صاحب مغازه تقاضای کمک کردم که باهم سوگند را به بیمارستان رساندیم اما چند دقیقه بعد پزشک اورژانس اعلام کرد او فوت کرده است. در پایان محاکمه قضات ختم دادرسی را اعلام کردند مادر دختربچه شاهدانش را برای اجرای قسامه به دادگاه معرفی کند اما از آنجايي كه مادر سوگند كوچولو موفق به برگزاري مراسم قسامه نشد صبح امروز متهم پرونده در جايگاه قرار گرفت و پس از برگزاري آيين پيش از مراسم قسامه، در برابر قرآن 50 بار سوگند ياد كرد كه سوگند كوچولو را نكشته است و به اين ترتيب از اتهام قتل مبري شد.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen