عامل جنایت در دخمه معتادان دوباره محاكمه شد

عامل جنایت در دخمه معتادان دوباره محاكمه شد

به گزارش اخبارنوين، مردي كه در دخمه معتادان در شرق تهران مرتكب جنايت وحشتناكي شده بود دوباره در شعبه چهارم دادگاه كيفري مورد محاكمه قرار گرفت. متهم با همكاري دوستش مقتول را چنان كتك زده اند كه او جانش را از دست داده است. كشف راز اين جنايت نزديك به هفت ماه طول كشيد و پس از گذشت سه سال از پرونده بار ديگر متهمان در شعبه چهارم محاكمه شدند.

اخبارنوين: اواخر  بهمن ماه سال گذشته نیروهای شهرداری حین پاکسازی حاشیه خیابان تهران نو متوجه وجود جسد پسر جوانی در دخمه کنار خیابان شدند.

با اعلام موضوع تحقیقات برای شناسایی هویت جسد و علت مرگ آغاز شد و با حضور تیم جنایی در محل، پزشک قانونی با معاینه جسد اعلام کرد بیش از 48 ساعت از مرگ مرد جوان می گذرد و علت مرگش نیز خفگی است.

با اعلام مرگ مرد ناشناس جسد برای شناسایی هویتش  به پزشکی قانونی منتقل شد.

در حالیکه تحقیقات برای شناسایی قاتل ادامه داشت مشخص شد مقتول "جواد" 32 ساله است که سابقه حمل مواد مخدر دارد.

در همین حال ماموران پلیس آگاهی متوجه رفت و آمدهای مشکوک به دخمه معتادان شده و موفق شدند سه متهم که مقتول را می شناختنتد شناسایی و دستگیر کنند.

متهمان در جلسه بازپرسی در مورد قتل با قبول حضور در درگیری قتل را به گردن "رسول" انداختند.

"رضا" 29 ساله یکی از متهمان ادعا کرد آن روز با "رسول" و دو نفر دیگر در دخمه مشغول کشیدن شیشه بودیم که "جواد" بدون اجازه وارد آنجا شد. "رسول" از او خواست دخمه را ترک کند اما مقتول بدون توجه مشغول تمیز کردن پایپ شیشه شد. "رسول" که عصبانی شد چند سیلی به او زد و درگیری آغاز شد و من در دفاع از "رسول" چند مشت به سر او کوبیدم و دست و پایش را بستم. ما زودتر از "رسول" از دخمه بیرون آمدیم و آن موقع "جواد" زنده بود.

پس از اعترافات متهم 29 ساله  تحقیقات برای شناسایی "رسول" آغاز شد تا اینکه او اوایل شهریورماه در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد.

متهم 35 ساله پس از انتقال به شعبه ششم دادسرای امور جنایی با انکار قتل "جواد" گفت: او بدون اجازه وارد دخمه شد که باید ادب می شد اما من او را نکشتم و ساعتی بعد از درگیری در حالیکه او زنده بود ما دخمه را ترک کردیم.

با بررسی سوابق رسول مشخص شد او سه بار به اتهام زورگیری و سرقت از معتادان دستگیر شده است.

در حالیکه مظنون اصلی منکر هرگونه قتلی در دخمه شده بود سرانجام رضا دیگر متهم این پرونده به قتل مرد معتاد اعتراف کرد.

او در مورد روز قتل گفت: آن روز جواد بدون اجازه به دخمه آمد به همین خاطر با رسول درگیر شد ما همیشه حرف رسول زا گوش می کنیم. وقتی مقتول قصد داشت به سمت رسول برود چند ضربه به او زدم و بعد با بستن دست و پایش او را آنقدر زدم تا بیهوش شد. بعد از آن هم از دخمه فرار کردیم  و روز بعد متوجه مرگ مرد معتاد شدیم.

با اعترافات قاتل 29 ساله با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تحقیقات بیشتر در مورد این قتل آغاز شد و در انتها براي پرونده كيفرخواست عليه دو تن از متهمين صادر شد. با برگزاري جلسه محاكمه اين پرونده در انتها قضات شعبه چهارم دادگاه كيفري يك استان تهران رضا را به قصاص محكوم كردند و اين پرونده براي تاييد راي به ديوان عالي كشور فرستاده شد كه قضات ديوان اعلام كردند در پرونده بايد تحقيقات بيشتري صورت بگيرد. دوباره اين پرونده به شعبه چهارم دادگاه كيفري به رياست قاضي عبدالهي و مستشاري قاضي واعظي فرستاده شد و روز گذشته متهمان براي طرح دفاعيات از زندان به دادگاه فرستاده شدند. با اعلام ختميت جلسه قرار شد بار ديگر راي براي پرونده صادر شود و قضات در حال شور براي صدور راي شايسته هستند.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen