قتل صاحبخانه طلبكار با قندشكن | قاتل به زودي اعدام مي شود

قتل صاحبخانه طلبكار با قندشكن | قاتل به زودي اعدام مي شود
اخبارنوين: مستاجر عصباني در خانه نشسته بود و با قند شكن قند خورد مي كرد كه يكدفعه صاحبخانه آمد و گفت بايد خانه را خالي كنيد. صاحبخانه مدتي هم مهلت داده بود اما اينبار ديگر مهلت به سر رسيده بود و هنوز مستاجر نتوانسته بود خانه خالي پيدا كند و به همين دليل ماجرا بالا گرفت و يكدفعه مستاجر كه از سوي صاحبخانه فحش شنيده بود با همان قندشكن در دستش صاحبخانه را كشت. 

رسیدگی به این پرونده از سال 94 بدنبال جنایت خونیني در كرج آغاز شد. وقتی ماموران انتظامي در محل وقوع جنايت حضور يافتند با جسد مرد 54 ساله ای روبرور شدند که غرق در خون بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد کریم در اثر اصابت جسم سخت به ناحیه سر و شکستگی جمجمه جان باخته است. ضارب که درهمان لحظات نخستین خودش را به پلیس معرفی کرده بود پس از بازجویی به جنايت ارتكابي اعتراف کرد. او به کارآگاهان مي گويد: چند وقتی بود که باید از خانه ای که درآن مستاجر بودیم بلند می شدیم از صاحبخانه مهلت خواسته بودم اما با این حال شرایط طوری بود که نتوانستم خانه را تخلیه کنم روز حادثه وقتی که  صاحبخانه مان آمد بر سر همین موضوع باهم درگیر شدیم. قبل از حادثه من داشتم قند خورد مي كردم و وقتی به خاطر فحاشي هاي صاحبخانه مان عصباني شدم نفهمیدم چه شد كه باهم درگیر شدیم و با قند شکنی که دستم بود ضربه ای به سرش زدم و او افتاد روي زمین اما در همان وضعیت هم باز دست از فحاشی بر نداشته بود باز هم ضربه ای به او زدم و دیگر نفهمیدم چه شد كه او كشته شد. 

این متهم پس از اعتراف صريح به جرمش، در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی هدایت رنجبر و با حضور قاضی یزدان پور محاكمه شد و در ابتدای جلسه قاضی دهقانی نماینده دادسرا متن کيفرخواست را خواند و از قضات خواستار مجازات شایسته برای متهم شد. سپس اولياي دم مقتول پای میز محاکمه ایستادند و قصاص قاتل را درخواست کردند. 

به گزارش اخبارنوين، آنگاه متهم پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خودش گفت من قبول دارم که مرتکب جنایت شدم اما قصد کشتن مقتول را نداشتم او آنقدر به من ناسزا گفت و با فرياد هايش آبرویم را برد كه من عصبانی شدم و حالا سخت پشیمانم. متهم پس از اتمام اظهاراتش با توجه به درخواست اولیای دم با حکم قضات عالیرتبه به قصاص نفس محکوم شد. با ارجاع اين پرونده به ديوان عالي كشور، راي صادره از شعبه يكم دادگاه كيفري يك استان البرز توسط قضات عاليرتبه اين مرجع مهر تایید خورد و هم اکنون پرونده این متهم در اختیار شعبه ششم اجرای احکام استان البرز قرار دارد. 
علي رغم فعاليت هاي مديدي كه مددكاران براي جلب رضايت اولياي دم انجام داده اند هنوز هيچ اعلام گذشتي از سوي خانواده مقتول صورت نگرفته و حكم صادره به زودي رنگ اجرا خواهد گرفت. 

(1) نـظـر

 • 27 دی
  1396
  خانواده مقتول, گفته:
  به سزای عمل خود میرسد
  مقتول فردی فرهیخته و دانشمند و قاتل فردی است مزاحم جامعه
  متاسفانه واقعییت های مطرح شده در دادگاه در این خبر نامه جعل شده و غیر مستقیم از قاتل حمایت شده
  قاتل اصلا نگفت من قند میش.....تم
  کفت حول دادم به دیوار خورد  سر وصدا میکرد با چکش زدم تا سککت شود
  ولیشاهرا همه جا نفوذ دارد
  ثقطعا زر خریدی است و مدافعانی دارند ککه این گونه خبر کذب تولید و در سایت ها میگذارند

  در داگاه  هیچ خبر نگاری را راه ندادند  در دادگاه اصلا این اکاذیب که در این خبر آمده مطرح نشد . قاتل نگفته داشتم قند خورد میکردم
  قاتل به بزه خود صراحتا اعتراف کرد و در پاسخ قاضی جوابی نداشت که بدهد و سکوت کرد.
  مقتول یک محقق و دانشمند برجسته و مومن است که سالها  دارای مسئولیت های  علمی و دولتی مانند ریاست دانشگاه  ارومیه و ریاست موسسه تحقیقاتی رازی بوده و اصلا اهل ناسزا گفتن نبوده است و هزارن شاگرد و استاد دانشگاه شاهد بر رفتار چهل سال فعالیت علمی نامبرده بوده اند و فردی اخلاق مدار بوده است .جامعه علمی کشور با اخلاق دکتر اخویزادگان که زبانزد خاص عام بوده آشنا و شاهد هستند.
  هیچ مدد کاری حاضر نشده برای این ملعون  و این پرونده بد تا امروز وساطت  کند و این ادعا سر تا پا دروغ است
  قاتل همسرو پسرش  را به روستا  فرستاده و به دکتر (صاحب خانه )  تلفن زده بیا خانه را تحویل بگیر و به محض دیدن صاحب خانه بر سرش با قند شکن کوبیده و بعد کمر بند مقتول را باز کرده  و با کمر بند وی را در حالب بیهوشی خفه کرده  قفل درب را تعویض و با خودرو  دکتر فرار کرده
  48 ساعت بعد همسر قاتل به منزل آمده  برای باز کردن درب قفلکر اورده با جنازه مواجه شده
  قاتل بعد دستگیر شده  برادر قاتل افسر آگاهی  در استان گیلان است در آگاهی  اعمال نفوذ کرده و پرونده دست کاری شده و وانمود کرده اند که قاتل خودش را معرفی کرده ولی واقعیت این نیست.
  چند بار پرونده  قتل در دادگاه مفقود شد  و کار بازپرسی معلق ماند
  به پزشگی قانونی فشار وارد میکردند تا گزارش  پزشکی را تغیر  دهد و............. میخواستند  قسمت های از گزارش حذف شود از جمه اصابت ده ضربه با قند شکن و ش.....تن دو عد از مهره ها ی گردن و قطع شدن نخاغ در دو نقطه گردن  و اینکه علت مرگ خفه شدن بوده .
  دنبال این بودند که گزاررش به نحوی باشد تا بتوانند علت مرگ را شوک عصبی و موار مشابه جلوه دهند که البته پزشگی قانونی مقاومت کرد و به توصیه ذی نفوذان اعتنا نکرد و فقط وظیفه خود را انجام داد .
  قاتل در داگاه اعتراف  به قتل کرد  به خانواده مقتول پوزخند زد .
  قاتل مزدور یک گروه مرموز بوده و شاید در پای چوبه دار واقعییت را برملا کند
  فعلا دلش به خبر سازان و عوامل نفوذی در اطراف خوش است و اعدام را باور ندارد
  انشالله واقیت ها برملا خواهد شد تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen