برگزاری دومین یادواره 351 شهید | یادواره شهدا تجدید میثاق با آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

برگزاری دومین یادواره 351 شهید | یادواره شهدا تجدید میثاق با آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
اخبارنوین: فرمانده انتظامی استان البرز همزمان با برگزاری یادواره 351 شهید فرماندهی انتظامی استان و شهدای مدافع حرم هدف از برگزاری یادواره شهدا را تجدیدمیثاق با آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان کرد .

به گزارش پایگاه خبری اخبارنوین، سردار «کامرانی صالح» به مناسبت برگزاری یادواره 351 شهید فرماندهی انتظامی استان البرز و شهدای مدافع حرم گفت :در اين نکوداشت آنچه به ظاهر مشخص است اين است كه ميزبان خانواده شهدا هستیم اما در حقیقت ما مهمان اين اسوه هاي صبر و استقامتيم چرا كه صاحبان اصلي اين نظام مقدس و انقلاب اسلامي،خانواده هاي شهداي عزيز هستند و شهدا چه درزمان انقلاب،چه در زمان جنگ تحمیلی و پس ازجنگ در دفاع ازکیان اسلامی و عرصه امنیت ازجان خود گذشتند تا کشورما درامنیت کامل باشد و ما مدیون  خون  پاک آن ها هستیم .

این مقام انتظامی در رابطه با ارزش و جایگاه مادران شهید عنوان کرد: با وجود چنین مادرانی است که با تربیت فرزند صالح برای حفظ خاک و ناموس خود از جان فرزندانشان گذشتند و استقلال، امنیت و آزادی را به این نظام اسلامی هدیه دادند و نقش مادران و همسران شهدا باید به نسل جدید جامعه منتقل شود.
وی گفت : بدون شک اقتدار و سربلندی نظام، ملت و کشور اسلامی ما مرهون ایثار و از جان گذشتگی همین شهیدان والا مقام است ؛ همانگونه که شکوه و عظمت فرا منطقه ای و جهانی کشور پر افتخارمان وامدار خانواده معظم شهدا است.

سردار کامرانی صالح  اولین علت نیاز به برگزاری این یادواره ها را سپاس و قدرشناسی از شهیدان و ترویج فرهنگ قدردانی از کسانی دانست که به مردم خدمت می کنند و هدف از برگزاری این یادواره ،یاد و خاطره شهدای والامقام عرصه نظم و امنیت ومدافع حرم، تجدیدمیثاق با شهدای پلیس و تجلیل ازخانواد های معظم و معزز آن شهدا است.

وی دومین علت نیاز به برگزاری یادواره شهدا را رواج فرهنگ ایثاردر جامعه دانست و اظهار کرد: امروزه فرهنگ ایثار دستخوش یک تفسیر انحرافی در دنیا شده است و در نقطه مقابل آن طرز تلقی و تفسیر صحیحی است که انقلاب اسلامی ارائه داده است.

سردار"کامرانی صالح" به تفکر طالبانی و ارتجاعی و تکفیری که امروزه در دنیا رواج پیدا کرده است اشاره و خاطرنشان کرد: در این تفکر به نام جهاد و شهادت طلبی انسان بیگناه را می کشند و افراد مخالف را زیر سلطه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی له می کنند و اسلام هراسی را در دنیا ترویج می دهند و آنچه امروز در سوریه می گذرد ، حاکمیت یک طرز تفکر انحرافی از برداشت غلط از فرهنگ شهادت است.

وی با اشاره به اين که ما باید شهدا را الگوي خود قرار دهيم، گفت: شهدا راه يافتگان به حريم تقرب الهي هستند و خداوند متعال آن ها را پذيرفته،آقا امام زمان (عج) گواهينامه آنان را مهر و امضاء كرده و اين كه در اين همايش بتوانيم خدمتگزاري براي خانواده هاي معظم اين عزيزان باشيم توفيق بزرگ و افتخاري وصف ناشدني است.
وی با اشاره به فرمایش گهربار مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی ) که می فرمایند خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است گفت : پس نظام جمهوری اسلامی امانت شهیدان است و بزرگداشت شهید یعنی اصالت بخشیدن به آن هدف ها و تشویق به آن و تقدیس ایثار و از خودگذشتگی شهداء.

 وی با بیان اینکه نیروی انتظامی اگر بخواهد در ماموریت های خود موفق باشد باید قدردان زحمات شهدا ، جانبازان و خانواده های آن ها باشد گفت:راه،مشی و اخلاق شهداء باید در نیروی انتظامی صراط ما باشد زیرا اگر این شهدا نبودند امروز ما امنیت و استقلال نداشتیم .

سردار «کامرانی صالح» در پایان تصریح کرد : با شهداء عهد می بندیم که ادامه دهنده راه آنها باشیم و در راه دفاع از مرزهای ایران اسلامی و همچنین دفاع از جان، مال و ناموس مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنیم ، وظیفه همه ما این است که همچون گذشته راه شهداء را ادامه دهیم تا بتوانیم به وصیت و سفارش آن ها که همان حفظ نظام، دفاع از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت فقیه است، جامه عمل بپوشانیم و بر همه ما واجب است از هر موقعیتی و در هر مکانی در جهت شناساندن ایمان و عزم راسخ شهداء در جهت حفظ آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی تلاش کنیم.

به گزارش اخبارنوین: یادواره 351 شهید فرماندهی انتظامی استان البرز (مدافعین حریم ایران اسلامی) و شهدای مدافع حرم در روز دوشنبه  20 شهریور ماه سال جاری از ساعت 16:30 تا 19 ، با حضور مسئولان کشوری ، استانی ، خانواده معزز شهدا و مردم شهید پرور استان البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار خواهد شد.


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen