119همین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه/ برای رئیس دولت اصلاحات محدودیتی جدید اعمال نشده است /عبدالرسول دری جاسوس دو تابعیتی بود

119همین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه/ برای رئیس دولت اصلاحات محدودیتی جدید اعمال نشده است /عبدالرسول دری جاسوس دو تابعیتی بود
اخبارنوین: حجت الاسلام غلامحسین اژه ای در این جلسه گفتند: به هیچ وجه قوه قضائیه با کسی که فاسد است برخورد سیاسی ندارد و توصیه هم می کنیم دیگران هم برداشت سیاسی از این اتفاقات نکنند.

ایشان در مورد پرونده های جعل نکات جالبی را ذکر کردند: افراد جاعلی هستند که کلاهبرداری می کنند و پول میگیرن از مردم . حالا فردی پول داده و تصادفا هم کار درست شده اما این رشوه داده و آن دیگری رشوه گرفته که به موقع مشخص شدن ماجرا کلی مشکل به وجود میاد برای خانواده هایشان و اینها دستگیر می شوند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه افزود: یک برگ جعل کردند از معاون اول قوه قضائیه آیت الله رئیسی, در حالیکه اون موقع حتی ایشون معاون اول نبودند و به جای ایشان که امضایشان هم اشتباه زده بودند و نامه هم خطاب به قرارگاه پلیس کل کشور بود.

در ادامه ایشان در زمینه یک پرونده در جریان می گویند: یه خبرنگاری بوده که خبرش به زودی اعلام خواهد شد. ایشان اخاذی میکرده و به بهانه پول گرفتن میگفته است یا پول بدهید یا خبرتون رو میزنیم و این موضوع در حال تحقیق است.

در زمینه دروغ هایی که به قوه قضائیه نسبت داده میشود ایشان گفتند: خبرهایشان کذب محض است و خبرهای دروغ میزنند. اینها از عوامل موساد و غیره هم بهره میبرند و در تنظیم خبر هم طوری نیستند که مشخص باشد واقعیت دارد یا خیر. بدتر از اینها را در مورد شهید بهشتی هم گفتند. ببینید نسبت به شهید بهشتی چه ها میگفتند در حالیکه اینها کسانی بودند که خودشون در دامن اسرائیل یا صدام و آمریکا بودند.

حجت الاسلام اژه ای در مورد محدودیت جدید برای رئیس دولت اصلاحات گفتند: چنین اتفاقی نبوده و این محدودیت ها همان قبلی هاست که دوباره تمدید شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در زمینه پرونده جاسوس مذاکرات هسته ای می گوید: به پرونده جاسوس دو تابعیتی در مذاکرات هسته ای رسیدگی شد و آقای دری به پنج سال حبس محکوم شد. او جاسوس دو تابعیتی اهل كانادا و ايران است.

سوال خبرنگار:دادستانی تهران علیه تلگرام اعلام جرم کرده است؛ چطور می شود از یک ابزار شکایت کرد؟

معاون اول قوه قضاییه: اگر ابزار مسئول داشته باشد و از این ابزار جرائم متعدد به وقوع بپیوندد می‌شود شکایت کرد.

سوال خبرنگار:اعمال محدودیت های جدید علیه رییس دولت اصلاحات  از سوی دادگاه ویژه روحانیت تکذیب شد اما دیروز وکیل شان این موضوع را تایید کردند.

سخنگوی دستگاه قضا:محدودیت جدیدی نبوده بلکه هرچند وقت یکبار نامه ای به ضابطین داده و دستوراتی صادر می شود, این بار هم نامه ای داده شده و همان دستورات قبلی تمدید شده است.

سوال خبرنگار:شنیده شده یکی از مسئولان ما در یکی از سفارتخانه های اروپا دستگیر شده، آیا صحت دارد؟

معاون اول قوه قضاییه: فردی قبلا در یکی از سفارتخانه های اروپایی دستگیر و محکوم شده و حکم هم صادر و قطعی شده, حکم حبس، شلاق و جزای نقدی گرفت.


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen