طلاق، عامل انتقام‌گیری و هتک حیثیت یک زن بابلی در شبکه‌های اجتماعی

طلاق، عامل انتقام‌گیری و هتک حیثیت یک زن بابلی در شبکه‌های اجتماعی
رئیس پلیس فتا استان مازندران از دستگیری زنی خبر داد که با انتشار تصاویر خصوصی زنی دیگر به همراه مطالبی غيراخلاقی و زشت در یکی از نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی موجب سلب آسايش و هتک حيثيت او شده بود.

سرهنگ حسن محمدنژاد:
در پی شکايت زنی ساکن شهرستان بابل و ادعای اینکه شخصی ناشناس با انتشار عکس بنده به همراه مطالبی غيراخلاقی و زشت در یکی از نرم‌افزارهای پیام‌رسان موبایلی موجب سلب آسايش و هتک حيثيت بنده شده‌، خواهان رسیدگی به موضوع شد.

در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان بابل قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات فنی، با استفاده از تکنیک‌های خاص پلیسی متهم نیز که یک زن بود، شناسایی شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با احضار متهمه کارشناسان پلیس فتا شهرستان بابل نیز با هماهنگي مقام محترم قضایي گوشی و سیستم‌های رایانه‌ای متهمه را برای جمع آوری ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل نمودند.

متهمه بدوا منکر هر گونه بزه انتسابی شد اما پس از مشاهده ادله و مستندات قوی عنوان نمود که شاکیه در هنگام زندگی مشترک با همسرش با وی در ارتباط بوده‌ است و با اینکه دارای پسری شش ساله بودیم این اقدام او منجر به جدایی بنده از همسرم و متلاشی شدن زندگی‌ام گشت.

متهمه در اظهارات خود عنوان داشت که با انگیزه انتقام‌جویی از شاکیه اقدام به دریافت عکس‌های ایشان از صفحه شخصی مربوط به خودشان نموده و در ادامه صفحه‌ای مشابه در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد و اقدام به درج تصاویر و انتشار مطالبی مبنی بر بدکاره بودن وی در فضای مجازی کرده است.

کاربران فضای مجازی، همواره مراقب عکس‌ها و تصاویر خصوصی خود باشید. به هیچ عنوان عکس‌های شخصی خود را بر روی پروفایل خویش قرار ندهید و  همچنین از بارگذاری تصاویر  خصوصی و خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی جدا خودداری نمائید.

سرانجام با تکميل تحقيقات، پرونده متشکله به همراه شاکی و متهم جهت سير مراحل قانونی روانه دادسرا گردید. کاربران فضای مجازی باید به یاد داشته باشند که شبکه‌های اجتماعی بستری برای انتقام‌جویی نیست.ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen