در گاوسور کرند چه خبر است/ مردمی که برای شفا به کرند کرمانشاه سفر کرده اند

گزارش تصویری از مشاهدات خبرنگار ویرا در روستای گاوسور کرند کرمانشاه و عصمت امینی که گفته می‌شود بیماران را شفا می‌دهد

 
سایت خبری ویرا- امروز جمعه برای کشف یک معما، حقیقت یا واقعیت با دیده‌ی تردید و اما پرسش ۱۳۰ کیلومتر را از ایلام راهی سرزمین عشق و دلاوری کرمانشاه شدم.

از جاده‌های پرحجم و پرترافیک ایلام- ایوان- اسلام آباد راهی روستای "گاوسور کرند" شدیم.

به روستایی می‌رسیم که می‌گویند بانویی به نام عصمت امینی با حدود ۳۷ سال سن در آن از ۳۵ روز پیش پس از گرفتن شفا اکنون اقدام به شفای بیماران سرطانی و دارای معلولیت جسمی و ذهنی می‌نماید.

جمعیت کثیری از مردم از اقصی‌نقاط کشور در گاوسور گرد خانه‌ای کلنگی و کاهگلی و محقر جمع شده‌اند و هر کدام یا حسین گویان برای شفای بیمار خود به این سرزمین آمده‌اند.

روستای گاوسور بسیار دورتر از کمترین الفبای توسعه با مردمی با اعتقادات دینی الحق که درامد آنها از محل کشاورزی و دامپروری تامین می‌شود.

مردمی سخت کوش و تلاشگر که از از یک ماه پیش اکنون تمام توان و تلاش خود را برای هدایت و راهنمایی مردمان صاحب بیمار اختصاص داده‌اند و تشکیل کادر انتظامات داده و البته صاحب درآمد و شغل شده‌اند و از هر فرصتی برای درآمدزایی استفاده می‌کنند. 


این روستا که اکنون کانون توجهات مردم از سراسر کشور می باشد جمعیتی حدود شش برابر جمعیت خود روستا را در دل خود جای داده است.

امروز عصمت امینی در بین مردم حاضر می‌شود و برای مردم سخنرانی می‌کند، بانویی با صورت استخوانی و روستایی که به گفته‌ی اهالی گاوسور از نعمت سواد برخوردار نمی‌باشد ولی اکنون به زبان فارسی برای مردم دعا می‌خواند و آرزوی شفا می‌نماید.

فشار جمعیت به گونه‌ای است که روزانه افراد محدودی را در یک مکانی گلی و بدور از کمترین بهداشت جمع می‌کنند و امروز که در آن محل حضور یافتیم او را در فاصله‌ی چند متری رویت کردیم.

خانمی که به سبزه‌های سخت‌کوش شباهت دارد در بین مردم حضور می‌یابد و سخن می‌گوید.

اجازه‌ی هرگونه فیلم و عکس دادا نمی‌شود و تعدادی معلول امروز با ولیچر از روی فنس‌های تعبیه شده وارد آن مکان شدند و پس از انتظار چند دقیقه‌ای و خواندن دعا برای آنها توسط عصمت امینی و خوردن یک لقمه نان از درب دیگر خارج شدند.

از معلولینی که امینی را ملاقات کرده بودند می‌پرسم که این خانم چه چیزی به شما گفت: که در پاسخ می‌گویند: هیچ چیز فقط یک دعا برای ما خواند و لقمه‌ای نان داد و خوردیم و گفت که بروید حدود یک هفته تا یک ماه شفا می‌گیرید.

از چندین نفر از اهالی روستا و افرادی که روزها در آن مکان حضور داشتند می‌پرسم که آیا کسی را دیده‌اید که شفا گرفته باشد که همه گفتند امروز صبح ۵ تا شش نفر را دیدم که شفا گرفتند و معلولینی که روی پاهای خود راه رفتند.

شاید از خود بپرسید نکند این مورد کلاهبرداری باشد و برای سودجویی این اقدام صورت می‌گیرد که این امر کاملا رد می‌شود چون هیچ گونه وجهی از بیماران دریافت نمی‌شود.

اما نکته‌ای که مهم به نظر می‌رسد این است که اگر این فرد کلاهبردار است چرا تاکنون توسط نیروی انتظامی دستگیر نشده است؟ و نظام اسلامی ایران چرا با وی برخورد ننموده است آیا صرفا احترام به سایر ادیان است یا موضوع دیگری در میان است؟

عصمت امینی می‌گوید امام حسین (ع)و سلطان بنده را شفا داده‌اند و به من گفته‌اند باید بیماران را با دعاخواندن و کشیدن دست روی دست و پای معلولین شفا دهم.یکی از ساکنان روستا می‌گوید خانم امینی پس از آنکه به پاوه می‌رود و شاهد شفا‌گرفتن یک بانوی اهل تبریز می‌شود او که در ان هنگام زبان به کام می‌کشد و قدرت تکلم خود را از دست می‌دهد و بدین ترتیب روز بروز بر تعداد مراجعین افزوده می‌شود.

و من همچنان در یک دوراهی تردید باقی مانده‌ام که در جامعه‌ای که علم بالاترین پیشرفت را دارد چطور یک خانم بی‌سواد می‌تواند یک بیماری لاعلاج را درمان کند که علم از درمان آن عاجز مانده است؟و سوال دیگری که آیا این امر موجب تقویت بنیه‌ی دینی افراد در دنیایی که همه چیز آن مجازی و برپایه‌ی سندیت شده است خواهد شد یا موجب گسست دینی و تقویت یک مذهب یا فرقه می‌شود.؟!!
 
قضاوت با شما

گزارش بعدی ادامه دارد.....

مـطـالـب مـرتـبـط

(7) نـظـر

 • 20 آبان
  1396
  محسن, گفته:
  درود بهدهمه واقعا آخه مگه کسی مثل این خانم کلاهبردار و نفهم باشه که این اراجیف را باور کنه آخه تا خداوند بزرگ هست میشود کسی را شفا دهنده دیگر نامید یا درمان مریضی که با دستان پزشکی میسر باشد از این کلاهبردار شیاد خواست واقعا وقت آن نشده که خریت را کنار گزارده و به فکر دنیایی متمدن باشیم
 • 23 آبان
  1396
  دارا, گفته:
  من خودم کرمانشاهی هستم و این خانم اصلا کسی شفا نداده و فقط وعده ی شفا در آینده را میده... این خانم خودش بچه دار نمیشه اگه میتونست اول خودش شفا میداد... مردم روستام که یه فرصت مناسب دیدن برای پول در آوردن.. بیایید کمی عاقل باشیم.... شفا همان لحظه رخ میدهد نه در آینده
 • 24 آبان
  1396
  معصومه, گفته:
  خواهشا مسخره نکنید.ماخودمون شاهد یکی از شفاهاش بودیم.همسایمون فلج مادرزاد بود.الان داره دوچرخه سواری میکنه.کاش یکم تحقیق کنیم
 • 25 آبان
  1396
  زکیه, گفته:
  • کسانی که عضو نیستند، نمی توانند اینجا را مشاهده کنند.
   231
 • 29 آبان
  1396
  محسن, گفته:
  خدا وکیلی کسی به چشم خودش دیده این خانم واقعا کسی رو شفاء بده؟؟؟؟
  البته چون داره با اسم امام حسین ع اینکارو میکنه و پولی نمیگیره آدم ی کم باورش میشه شاید درست باشه.
  از ی طرف هم پولی نمیگیره ولی کلی درامد زایی برای روستاشون شده.
 • 29 آبان
  1396
  هم وطن, گفته:
  چقدر دريافت كردي اين چرت و پرتا را نوشتي

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen