كشتمش چون پولم را نمی داد

اخبارنوين: روز 12 آبان ماه بود كه فردی با مراجعه به دادسرای جنایی عنوان داشت که دخترش ساعت 12:00 مورخه هشتم آبان ماه از خانه خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است .

پدر فقدانی در اظهاراتش اضافه کرد : " دخترم به نام ویدا ( 27 ساله ) در روز هشتم آبان ماه جهت انجام امورات کاری از خانه بیرون رفت ؛ تا ساعت 12:00 همان روز با بنده در تماس تلفنی بود که به یکباره گوشی تلفن همراهش خاموش شد و دیگر هیچگونه اطلاعی از وی نداریم ".

پرونده دراداره یازدهم آگاهي
با تشگیل پرونده مقدماتی با موضوع "فقدان افراد" و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کشف جنایت در پرونده فقدان
با آغاز تحقیقات ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که ویدا با یکی از دوستان خانوادگی اش جهت بردن خودرو سواری پرایدش به تعمیرگاه قرار ملاقات دارد ؛ در تحقیقات از خانواده ویدا مشخص شد که وی در روز 11 آبان ماه با یکی از دوستان خانوادگی شان به نام فرزاد . ص ( 44 ساله ) تماس داشته و به علت نقص خودرو پرایدش ، با فرزاد جهت بردن خودرو به تعمیرگاه قرار ملاقات گذاشته است .

با شناسایی "فرزاد . ص" ( 44 ساله ) ، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت ؛ او پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی ، در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت ویدا شد اما سرانجام در ساعت 12:00 مورخه 22/08/1396 لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل ویدا اعتراف کرد .

اعترافات متهم
متهم در اعترافاتش در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : " ویدا به بهانه سرمایه گذاری در یک پروژه اقتصادی ، مبلغ 45 میلیون تومان از من پول قرض کرده بود ؛ قرار بود تا این مبلغ را در کمترین زمان به بنده بازپس بدهد اما او هر بار بهانه ای می آورد و زمان دیگری را برای دادن بدهی اش اعلام می کرد تا اینکه این زمان به یک سال رسید ؛ طی این مدت متوجه شدم که او از افراد دیگری نیز به همین شیوه و شگرد اقدام به گرفتن پول کرده است " .

متهم در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت : "صبح روز هشتم آبان ماه با ویدا در فلکه دوم صادقیه قرار ملاقات داشتم ؛ شب قبل از آن زمانیکه با ویدا قرار گذاشته بودم ، تصمیم گرفته بودم تا به هر شکل ممکن پول خودم را از وی بگیرم و اگر موفق به این کار نشدم ، ویدا را به قتل رسانم . زمانیکه ویدا سوار ماشین شد به سمت جلال آل احمد حرکت کردم ؛ در میانه ی راه درباره زمان بازپس گرفتن طلب خود با ویدا صحبت کردم اما او باز هم زمان دیگری را اعلام کرد ؛ در مابین صحبت هایش متوجه شدم که قصد دارد تا مدتی از تهران خارج شود ؛ دیگر تصمیم گرفتم تا تصمیم خودم را عملی کنم ؛ پارچه ای را دورگردنش انداخته و او را خفه کرم .

متهم در خصوص محل رها کردن جسد نیز به کارآگاهان گفت : " بی هدف به راه خود ادامه می دادم تا اینکه به شهر جدید اندیشه رسیدم ؛ پس از مقداری چرخیدن در داخل شهر ، مکان خلوتی را در محدوه بلوار وحدت پیدا کردم ؛ جسد را در آنجا رها کرده و به سرعت دور شدم ؛ تا ساعت 4 بامداد در حال چرخیدن در خیابان های تهران بودم و نهایتا به خانه برگشتم " .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به پايگاه خبري اخبارنوين گفت : "با اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت و رها کردن جسد در شهر اندیشه ، بلافاصله هماهنگی لازم انجام و مشخص شد که جسد متعلق به مقتوله توسط عوامل انتظامی در همان محل رها سازی جسد کشف و به عنوان ناشناس به پزشکی قانونی منتقل شده است " .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، در پایان این خبر گفت : "با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت ، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .

مـطـالـب مـرتـبـط

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen