نامزد حشمت در خانه خواب بود که سارقان وارد خانه اعیانی شدند و...+تصویر

نامزد حشمت در خانه خواب بود که سارقان وارد خانه اعیانی شدند و...+تصویر
اخبارنوین: سارقاني كه موفق شده بودند، پس از حبس پيرمردي ثروتمند در ماشين خودش و تهديد او با سرنگ آلوده به ايدز، جواهرات گرانقيمتي را از او بربايند با تاييد حكم شان در شعبه ديوان عالي كشور به حبس از شش ماه تا سه سال و همچنين شلاق و رد مال، مجبور به تحمل حكم شان شدند.

به گزارش اخبارنوین، رسیدگی به این پرونده از روز نهم شهريور ماه سال 94 و با گزارش وقوع يك آدمربايي و سرقت مقرون به آزار در تهران آغاز شد.
شاكي به نام حشمت زمانيكه در برابر افسر بازجوي كلانتري قرار گرفت شكايت خود را اينگونه طرح كرد: در حال خارج شدن از پاركينگ بودم كه مردي به شيشه ماشينم زد و گفت كه از آشنايان نامزدم به نام فرديس است. از آنجا كه نام نامزدم را آورده بود اجازه دادم سوار ماشينم شود و بعد از او يك زن و مرد نيز در صندلي پشتي نشستند. آنها پس از سوار شدن به ماشين با اسلحه و يك سرنگ آلوده به ايدز و  چاقو مرا مورد تهديد قرار مي دهند و به اين ترتيب مجبورم كردند ساعت هاي متمادي در ماشين حبس بشوم و دائم مراقب بودند كه كاري نكنم. فردي كه در صندلي جلو نشسته بود با كلت كمري مرا تهديد مي كرد و من هم از ترسم به حرف شان گوش مي دادم تااينكه آنها مرا به جاي خلوتي بردند. در ادامه آنها با تهديد اسلحه تمام اموال مرا گرفتند. از آنها در مورد سرنگ پرسيدم كه به من گفتند در آن خون آلوده به ايدز ريخته اند و مردي كه در صندلي پشتي نشسته بود سرنگ آلوده را پشت گردنم گذاشته بود. پس از آن تمامي اموالم را گرفتند و زني كه در ماشين بود براي لحظه اي از ماشين پياده شد اما در خاطر دارم كه تمامي اموالم نيز دست او داخل كيسه اي قرار داشت كه پس از بازگشت به ماشين ديگر دستش نبود. بعد از مدتي همان زني كه وسايلم را گرفته و پس نداده بود به سراغ م آمد و گفت به نامزدت زنگ بزن و به دروغ بگو كه در بيمارستان تجريش هستي و تصادف كرده اي. من نيز با او تماس گرفتم و جواب نداد تا اينكه به سرايدارمان گفتم و او رفت به نامزدم گفت كه من در بيمارستان تجريش بستري هستم. بعد از آنكه از اين افراد جدا شدم نامزدم به من زنگ زد و گفت از خانه ات سرقت شده است. از اين افراد شكايت دارم و مدتي است كه روح و روانم به دليل آن همه تهديد و فشاري كه روي من بود به هم ريخته است.  
با تشكيل پرونده اي مربوط به اين سرقت، ماموران موفق شدند پاي يك آشنا را در اين ماجرا شناسايي كنند و در همان روز اوليه با دستگيري مظنون اين ماجرا به هويت مهدي او به نقشه اي كه براي سرقت از خانه فاميل ثروتمندش كشيده بود اعتراف كرد. او زمانيكه در برابر افسر بازجوي پرونده قرار گرفت مدعي مي شود در مضيقه مالي بودم و با طراحي اين نقشه قصد داشتم مشكلات مالي ام را برطرف كنم.
پس از اين تمامي متهمين در اين پرونده شناسايي و دستگير مي شوند و با تکمیل تحقیقات، پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و متهمين در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی حسين اصغرزاده و مستشاري قاضي حشمت الله توكلي محاکمه مي شوند.
پس از قرائت كيفرخواست توسط نماينده دادستان كه در جلسه حضور داشت، يكي از متهمان پرونده به نام فرزاد پس از تفهيم اتهام آدمربايي و سرقت مقرون به آزار از طريق شركايش، در جايگاه قرار گرفت و اينگونه به دفاع از خود پرداخت: زمانيكه از طرف مهدي در جريان اين نقشه قرار گرفتم وسوسه شدم و پذيرفتم كه به عنوان همدست او در اين سرقت باشم اما تنها در سرقت از منزل شاكي شركت داشتم و نمي دانستم مابقي ماجرا چيست. خود مهدي تمام برنامه ريزي را انجام داده بود و من از حواشي آن خبري نداشتم.
زمانيكه از او در مورد اتهام سرقت مقرون به آزار سوال شد او گفت ما زمانيكه داخل خانه شديم نامزد شاكي در آنجا بود و مهدي كه از آشنايان مالباخته بود او را شناخت و به من گفت بيا از خانه برويم و پس از آن با دختري تماس گرفت و به او گفت به حشمت بگويد كه با نامزدش تماس بگيرد و او را به بهانه اي از خانه خارج كند. بعد از آن بود كه دوباره وارد خانه شديم و سرقت را به سرانجام رسانديم كه يادم است طلا و جواهراتي به مقدار بسيار زياد برداشتيم و من خودم اموال كمي از اين سرقت به دست آوردم. بيشتر طلا و جواهرات را مهدي برداشت و من چون بلد نبودم مال سرقتي را بفروشم به فرد ديگري دادم تا آنها را بفروشد.
با توجه به اينكه شكات در جلسه حضور نداشتند، وكيل شان به نيابت از شكات پرونده براي متهمين كه يكي از موكلين را ربوده و براي او مشكلات رواني به بار آورده و اموالش را سرقت كرده بودند اشد مجازات را درخواست كرد.
در انتهاي ختم جلسه اعلام شد و قضات وارد شور شدند و با اينكه بيشتر متهمين ادعاي بيگناهي مي كردند براي همه متهمان راي به حبس و رد مال دادند. در ادامه روند رسيدگي به پرونده راي تحت اعتراض متهمان قرار گرفت و وقتي كه پرونده به ديوان عالي كشور ارجاع شد راي عينا مهر تاييد خورد و قضات ديوان با تاييد حكم قضات شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران متهمان را مجبور به تحمل حبس از شش ماه به بالاتر محكوم كردند كه به زودي حكم مربوطه اجرا خواهد شد.
    

ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen