دستم را روي پاي ناهيد گذاشتم و گفتم...

دستم را روي پاي ناهيد گذاشتم و  گفتم...
اخبارنوين: زن جوانی در حین حرکت ماشینی که شوهرش راننده آن بود به بیرون پرتاب شد و جان خود را از دست داد و به اين ترتيب اولياي دم متوفي از دامادشان به اتهام قتل عمدي شكايت كردند. رسيدگي به اين پرونده ديروز صبح در شعبه دهم دادگاه كيفري انجام شد.

رسيدگي به اين پرونده از 21 اسفند ماه سال 94 آغاز شد. در آن روز سرنشینان خودروهای عبوری در اتوبان یاسینی با صحنه بیرون پریدن زن جوان از خودروی پژو 405 مواجه شدند که با مشاهده شدت جراحت زن جوان با اورژانس تماس گرفتند اما از دست ماموران اورژانس نیز کاری بر نیامد و زن 23 ساله جان خود را از دست داد.

با حضور ماموران کلانتری 146 حکیمیه در صحنه حادثه، شوهر زن جوان در اظهاراتش به ماموران گفت: با همسرم ناهید داخل ماشین جر و بحث کردیم که ناگهان ناهید عصبانی شد و با باز کردن در ماشین به بیرون پرید، من نیز بالافاصله توقف کردم و با پیکر نیمه جان و خونی ناهید مواجه شدم.

پس از اعلام مراتب مرگ مشکوک زن جوان به بازپرس کشیک قتل، شوهر ناهید بازداشت شد و 22 اسفند برای انجام تحقیقات بیشتر به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد اما این مرتبه اظهارات متفاوتی را عنوان کرد و درباره علت پریدن همسرش به بیرون از ماشین به بازپرس گفت: ما در بومهن زندگی می‌کردیم، شب حادثه برای خرید به تهران آمده بودیم و ماشین نقص فنی داشت، زمانیکه در حال برگشت به بومهن بودیم ناگهان ماشین دچار مشکل شد و برای اینکه تصادف نکنم، فرمان ماشین را به سمت گارد ریل پیچاندم، در همین لحظه در ماشین باز شد و ناهید که کمربند نبسته بود به بیرون پرتاب شد چراكه او مي خواست از صندلي پشتي ماشينم يك نوشابه بردارد.

پس از اظهارات مرد جوان، وی به دلیل اظهارات ضد و نقیضش بازداشت شد و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره پلیس آگاهی قرار گرفت. پس از اين مرد جوان با مداركي در پرونده روبرو شد كه مجبور شد اعترافات خود را تغيير دهد. او زمانيكه در برابر افسر بازجوي پرونده قرار گرفت اين بار داستان جديدي را سر هم كرد و مدعي شد: من و همسرم آن شب در حال مشاجره بوديم. او مي گفت چرا نبايد پدرم مرا تحويل بگيرد و دوست داشته باشد و من هم وقتي ديدم او در حال گريه است گفتم از من ديگر كاري بر نمي آيد اما اگر مي خواهي ادامه دهي و همينطور به گريستن ادامه دهي به تو قول مي دهم كه خودم را خواهم كشت و او كه از شنيدن صحبت هاي من ناراحت شده بود به من گفت فكر كردي مرگ سخت است. باورم نمي شد كه بخواهد بعد از اين حرفش خودكشي كند و يك باره ديدم كه درب ماشين را باز كرد و به بيرون پرتاب شد.

با مشخص شدن اين اظهارات در پرونده تلاش هاي بيشتري براي مشخص شدن اصل موضوع صورت گرفت و نظريات كارشناسي اعم از فني و غيره باعث شد كه باز هم پليس متهم پرونده را مورد بازجويي قرار بدهد و هر بار در اظهاراتي ضد و نقيض متهم صحبت هايش را تغيير مي داد تا اينكه بالاخره براي متهم كه بنابرنظر بازپرس دليلي عليه ش نبود منع پيگرد صادر شد. با اين وجود پرونده مورد بررسي هاي بيشتري قرار گرفت چراكه اعتراض خانواده مقتول با توجه به نظريات كارشناسي باعث شده بود پرونده به دادگاه برود و قضات شعبه دهم دادگاه كيفري صلاحديد را بر اين ديدند كه متهم دوباره تحت بازجويي هاي بيشتري قرار بگيرد و بازداشت شود.

بالاخره در پرونده كيفرخواست عليه متهم به مباشرت قتل همسرش و اخفاي ادله صادر شد و پس از اين بود كه موضوع صبح ديروز در شعبه دهم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي قربانزاده رسيدگي شد و متهم در شعبه حاضر شد در حالي كه با قرار بازداشت موقت در زندان به سر مي برد. زمانيكه اولياي دم متوفي در جايگاه قرار گرفتند ابتدا پدر مقتوله در جايگاه قرار گرفت و گفت: من فرزند بيگناهم را از دست داده ام و از قضات مي خواهم كه قاتل فرزندم را قصاص كنند.

پس از اين مادر مقتوله در جايگاه قرار گرفت و در جواب سوالات قضات در زمينه رابطه مقتوله و همسرش اينگونه توضيح داد: رابطه همسرم و دخترم خيلي وقت بود كه شكرآب شده بود. يعني به طور دقيق بخواهم بگويم اصلا شوهرم با دخترم صحبت نمي كرد. مسائلي پيش آمده بود كه رابطه آنها را خراب كرده بود و در اينجا قابل بازگو كردن نيست. دخترم با نظر خودش با پسر برادرم ازدواج كرد در حاليكه نه من و نه پدرش از اين امر راضي نبوديم و كلا از ازدواج فاميلي خودم هم نفرت داشتم اما در طول اين مدت ابدا من نديدم كه فرزندم بخواهد خودكشي كند.

پس از اين وكلاي اولياي دم مقتول در جايگاه ايستادند و گفتند: ما بنابر دلايل موثق كه در پرونده وجود دارد مدعي هستيم كه چنين رخدادي قتل بوده است. متهم هربار در صحبت هايش مدعي مي شود كه يك اتفاقي افتاده است و نظريات كارشناسي جديدي كه مي آيد اين آقا اظهاراتش را بنابر آن نظريه تغيير مي دهد اصلا باور كردني نيست كه يك خانم جوان در خودرويي را كه قفل دو زمانه دارد باز مي كند و به راحتي از آن بيرون مي پرد. تقاضا داريم كه دادگاه ماجرا را به طور دقيقي مورد بررسي قرار دهد. چرا بايد كفش هاي متوفي از بدنش 20 متر فاصله داشته باشد. مگر چه اتفاقي رخ داده بود. واقعا برخي ابهامات در پرونده است كه اين آقا هر بار با توجه به مطرح شدن آن ابهامات براي سوالات جواب طراحي مي كند و به نظر مي رسد متهم از گفتن حقيقت در حال طفره رفتن است.

به گزارش اخبارنوين، در ادامه رسيدگي به اين موضوع متهم در جايگاه قرار گرفت و گفت: روز آن شب كه واقعه رخ داد با خانمم بيرون رفته بوديم. رفتيم خريد و كلي هم به خانمم خوش گذشت و من رفتم برايش ساندويچ بگيرم كه به من گفت معده ام اذيت مي شود ساندويچ بخورم. گفتم خب به مادرت يا خاله ات زنگ بزن ببين هستند برويم شام خانه شان. همين كار را كرديم و آن شب را رفتيم خانه آنها. همسر من چند سالي بود كه با پدرش قهر بود. هزاران بار پدربزرگم را واسطه كرديم كه با همسرم آشتي كند اما قبول نكرد. خودم 20 بار گل خريدم بردم او باز هم قبول نكرد. هركسي را كه فكر كنيد واسطه كرديم اما پدرش قبول نكرد كه با دخترش آشتي كند و همسرم سر اين موضوع خيلي تلاش مي كرد كه با او آشتي كند اما او حتي با همسرم صحبت نمي كرد. آن روز هم به همان منوال گذشت و من و همسرم سوار ماشين شديم كه برويم خانه مان. در حال رفتن بوديم كه دستم را روي  پايش گذاشتم و گفتم هفته ديگر اين موقع مشهد هستيم. او چيزي نگفت و خوابيد. خانه ما در دماوند بود و من از ميدان كلاهدوز گذشته بودم كه يك آهنگ در ماشينم گذاشتم. آهنگ كمي غمگين بود و همسرم كه ديگر بيدار شده بود شروع به صحبت و گريه كرد و باز هم از پدرش گفت. ديگر واقعا ناراحت شدم و گفتم به اگر بخواهي ادامه بدهي من خودم را مي كشم و او هم گفت فكر كردي مردن كاري دارد. يكدفعه درب ماشين را باز كرد و ماشينم كه در لاين سبقت بود را به زور به حاشيه جاده رساندم. او خودش را به بيرون پرتاب كرده بود تا خودكشي كند و من هم هيچ دخالتي در مرگ او نداشتم. باور كنيد اگر از اول سعي نكردم راستش را بگويم فقط به خاطر اين بود كه ترس از آبرويم داشتم و مي خواستم آبرويم جلوي در و همسايه و آشنا نرود چراكه اگر مي فهميدند زنم خودكشي كرده است خيلي بد مي شد و به همين دليل در ابتدا اظهارات نقيضي را مطرح كردم.

در انتهاي اين جلسه پرونده لوث تشخيص داده و قرار شد جلسه اي براي مراسم قسامه تشكيل شود تا اولياي دم مقتول يا خود قاتل براي مشخص شدن حقيقت موضوع قسم ياد كنند.  ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen