واکنش ایران به نقض برجام جهان را متحیر خواهد کرد

واکنش ایران به نقض برجام جهان را متحیر خواهد کرد
اخبارنوین: سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ گفت: دولت آمریکا نمی‌تواند خلاف مفاد برجام اقدامی انجام دهد.

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات  شب گذشته رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تأیید مشروط برجام گفت‌: برجام توافقی بین المللی بوده که نه‌تنها ترامپ بلکه هیچ یک از مقامات کشورهای عضو 1+5 نمی‌توانند آن را یک‌طرفه نقض کنند.

وی افزود: اظهارات اخیر ترامپ مسئله تازه‌ای برای ما نیست و دولت آمریکا پیش از این نیز ایران را با ادعای نقض حقوق بشر و حمایت از تروریست تحریم کرده است اما در برجام نمی‌توانند خلاف مفاد آن عمل کنند و باید به متن این توافق‌نامه بین المللی پایبند باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات شب گذشته ترامپ که گفته است باید سقف زمانی محدودیت اعمال‌شده به برنامه هسته‌ای ایران برداشته شده و این محدودیت‌ها دائمی شود، گفت:‌ سقف 15ساله محدودیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران یکی از بندهای اصلی توافق‌نامه برجام است و امکان ندارد که آمریکا بتواند این بند محرز در برجام را نقض کند و اگر آمریکا واقعاً در اجرای چنین اقدامی جدی باشد ما نیز واکنشی به آن  نشان خواهیم داد که نه‌تنها آمریکا بلکه دنیا را متحیر خواهد کرد.


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen