نشستن پشت وانتی با درگیری و قتل به پایان رسید+تصویر متهمین

نشستن پشت وانتی با درگیری و قتل به پایان رسید+تصویر متهمین
به گزارش اخبارنوین، در ساعت 22:30 مورخه 23/08/1396 وقوع یک فقره نزاع و درگیری در شهرک مشیریه – خیابان انیسی به کلانتری 169 مشیریه اعلام شد .
با حضور مأمورین در محل درگیری و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که طی یک نزاع و درگیری دسته جمعی مابین دو خانواده افاغنه ی ساکن در منطقه مشیریه ، 5 نفر بر اثر جراحات شدید ناشی از اصابت ضربات جسم تیز مجروح شدند که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و تمامی آنها به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل شدند .
پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ :
در مورخه 24/08/1396 به کلانتری مشیریه اعلام شد که یکی از مجروحان درگیری به نام "سلطان" ( 21 ساله ) به علت شدت جراحت های وارده شده به قسمت های مختلف بدن فوت نموده است .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات پلیسی 
کارآگاهان اداره دهم در همان مراحل اولیه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که درگیری مابین اعضای دو طایفه و خانواده ی افاغنه آغاز و طی چند مرحله درگیری ، در حالیکه قاتل بهمراه اعضای خانواده و بستگانش به درب منزل مقتول مراجعه کرده بود ، در آخرین مرحله درگیری خونینی مابین دو طرف آغاز و مقتول که به حمایت از پسرخاله اش در محل حاضر شده بود مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت نموده است .

دستگیری متهمین در نقطه صفر مرزی 
با شناسایی طرفین درگیری ، کارآگاهان با مراجعه به محل های سکونت این افراد اطلاع پیدا کردند که آنها پس از اطلاع از مرگ مقتول بلافاصله از تهران خارج و به سمت مرزهای شرقی متواری شدند .
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات پلیسی ، ضمن شناسایی محل تردد متهمین متواری در نقطه صفر مرزی در منطقه تایباد ، با اخذ نیابت قضایی به این منطقه اعزام شده و قبل از فرار متهمین از کشور ، هر 5 نفر آنها را به نام های سهراب ، جواد ، جاوید ، فرهاد و سیار ( 18 ساله ) را در مورخه 14/09/1396 دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .

شناسایی قاتل 
با انتقال متهمین به اداره دهم و آغاز تحقیقات ، سیار ( 18ساله) صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و در اظهاراتش گفت : "من با پسرخاله مقتول به نام ناصر درگیر شده و ابتدا توسط او مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودم ".
"سیار" در خصوص علت درگیری خود با پسرخاله مقتول به کارآگاهان گفت : "من و ناصر در کار جمع آوری ضایعات پلاستیک هستیم ؛ شب حادثه هوا خیلی سرد بود ؛ زمانیکه کیسه های حاوی ضایعات را پشت وانت قرار دادیم ، قصد داشتم تا برای دور بودن از سرمای هوا ، در داخل کابین وانت بنشینم اما ناصر مانع از این کار شد ؛ همین موضوع باعث آغاز درگیری لفظی ما دو نفر شد و ناصر مرا مورد ضرب و شتم قرار داد . پس از رسیدن به خانه ، موضوع را با اعضای خانواده در میان گذاشتم ؛ پدر و برادرم تصمیم گرفتند تا برای صحبت کردن با ناصر ، به درب منزل مقتول که ناصر شب ها در آنجا اقامت داشت بروند ؛ سه نفری به درب منزل مقتول رفتیم که ناگهان ناصر به همراه مقتول و دیگر افراد داخل خانه به ما حمله ور شده و مجددا مرا به همراه اعضای خانواده ام مورد ضرب و شتم قرار دادند . به خانه بازگشتیم و با بستگان خود تماس گرفتیم  ؛ اینبار با تعداد بیشتری به درب خانه مقتول رفتیم [ غافل از اینکه ] آنها نیز بستگان خود را صدا کرده بودند ؛ پس از آن نزاع و درگیری مابین دو طرف آغاز شد " .

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت مدعی شد : " مقتول چاقو در دست داشت و یک ضربه با چاقو به سمت پدرم پرتاب کرد؛ در یک لحظه توانستم چاقو را از دستش گرفته و چند ضربه به او بزنم که [ باعث مرگ وی شد ] " .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به اخبارنوین گفت : با توجه به برخی تناقضات موجود در اظهارات طرفین درگیری ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمین جهت بررسی اظهارات و تکمیل تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند .


ارسال دیدگاه

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen